SK Slavoj Pozdeň

 

                 s t a r á   g a r d a

  --------------------------------------------

 

 

 

 

      Turnaj

 

      Starých

 

gard

 

14.7. 2019

 

v

 

Pozdni

 

 

Turnaje Starých gard - 10. ročníku Memoriálu Jaroslava Paura se zúčastnila mužstva

SK Zichovec, Sokol Tuřany a SK Slavoj Pozdeň.

Hráno systémem každý s každým 2x po dvaceti minutách.

1. Pozdeň - Zichovec 1:2

Zápas s notnou dávkou smůly pro domácí, kteří vedli 1:0 brankou Hotového po přečíslení ještě dvě minuty před koncem, jenže v posledních dvou minutách 2x inkasovali z kopačky Kříže a zbyly jim jen oči pro pláč.

2. Zichovec - Tuřany 0:2

Možstvo Tuřan vedlo od 6.minuty gólem Ježka, ale Zichovec potom převzal iniciativu - jeho zakončovatelé však mířili vždy mimo tři tyče, ačkoliv to bylo i dost těsně. V poslední minutě se dostali tuřanští do přečíslení a Janoušek upravil na 0:2.

3. Tuřany - Pozdeň 1:0

Pozdeňští brzy prohrávali po bombě Janouška, ale potom přidali a soupeře přehrávali, jenže si nedokázali vypracovat pořádnou šanci a tak odešli poraženi nejtěsnějším rozdílem.

4. Zichovec - Pozdeň 0:1

Ve druhém vzájemném střetnutí sice hráči Zichovce lépe začali, ale potom byla Pozdeň aktivnějším celkem a její snaha byla odměněna dvě minuty před koncem, kdy Hotový na hranici šestnáctky předložil Kozelkovi, který dal vítězný gól.

5. Tuřany - Zichovec 0:0

Zápas zcela pod taktovkou Zichovce, který ale mířil buď těsně vedle nebo naopak doprostřed brány, a to i zněkolika metrů. Tuřanům však remíza zajistila prvenství v turnaji.

6. Pozdeň - Tuřany 1:0

Poslední zápas již nemohl nic změnit na prvenství tuřanských plejerů, Pozdni šlo ale o druhé místo. Podle toho utkání vypadalo - domácí hýřili aktivitou a pohybem, jejich střelci ale nedokázali dát gól, ani když byli sami před brankařem. A tak rozhodla branka z penalty, nařízené za sražení pronikajícího Hotového, kterou bezpečně proměnil Provazník.

Konečná tabulka:

1. Sokol TUŘANY   4   2  1  1   3:1   7

2. Slavoj POZDEŇ  4   2  0  2   3:3   6

3. SK ZICHOVEC    4   1  1  2   2:4   4

 

Utkání řídili pánové Čechovský a Hudera před asi pětačtyřiceti diváky. Po skončení turnaje se účastníci zašli poklonit památce dlouholetého hráče a funkcionáře klubu.

Jak nastoupila Stará garda Pozdně :

 

Kraus –  Šlajchrt, Mikuláš, Provazník, Vyhnánek  – Vaniš, Hotový, Sachl Petr, Prokeš – Hora, Kozelka

Hokejově střídal pouze Lasík

 

 

 

 

Turnaj

 

  Starých   

 

Gard

 

8.7. 2018

v

Pozdni

 

 

Turnaj Starých gard - 9. ročník Memoriálu Jaroslava Paura za účasti mužstev SK Zichovec, Sokol Srbeč a SK Slavoj Pozdeň se hrál 8. července 2018 od 14 hodin systémem každý s každým 2x po dvaceti minutách.

1. Srbeč - Zichovec 2:2

Zápas dvou rozdílných částí, ve kterém Srbeč vedla 2:0, ale vedení neudržela a vyrovnávací gól obdržela v poslední minutě hrací doby.

2. Zichovec - Pozdeň 1:2

Celek Zichovce šel do vedení po nedostatečně odehraném balonu v šestnáctce a technické střele Pecinky, ale domácí potom převzali otěže zápasu - vyrovnali po sólové akci J. Prokeše, kterou zakončil J. Hora. O něco později pak střelec branky unikl po pravém křídle a jeho centr zužitkoval T. Hotový ve vedení 2:1, které se podařilo udržet.

3. Pozdeň - Srbeč 1:0

Domácí přežili nápor Srbče, ze kterého soupeř jednou o kousek minul a jednou orazítkoval břevno. Po vystřídání brankaře následně vyrovnali hru a po utěšené střele M. Šubrta vedli 1:0. Aktivní byli i v dalším průběhu a těsnou výhru udrželi.

4. Srbeč - Zichovec 5:1

Ve druhém vzájemném střetnutí utrpěli hráči Zichovce až příliš krutou porážku.

5. Zichovec - Pozdeň 1:0

Po hezké kombinační akci šel Zichovec do vedení a byl lepším celkem. Posléze přešla iniciativa na pozdeňské kopačky, ale domácí nedokázali přelstít obranu Zichovce. Jeho hráči mohli vedení navýšit, ale chybělo jim půl kroku.

6. Pozdeň - Srbeč 1:0

Poslední utkání vyšlo jako souboj o prvenství na turnaji a aktivněji do něj vstoupili hráči Srbče, nic z toho však nevytěžili. Domácí ohrozili brankaře Srbče z přímého kopu, ale bývalý pozdeňák Pflégr ránu Paura vyrazil. Kýženého úspěchu domácí dosáhli po rychlém protiútoku a přihrávce L. Kuhna, kterou zužitkoval P. Paur ve vedení 1:0. Pozdeňští pak hráli, co potřebovali, a také díky superzákroku gólmana J. Mikuláše dovedli zápas do vítězného konce. To znamenalo, že po sedmi letech, kdy pozdeňská stará garda na svém turnaji končila na třetím místě, konečně vyhrála.

Konečná tabulka:

1. Slavoj POZDEŇ  4   3  0  1   4:2   9

2. Sokol SRBEČ    4   1  1  2   7:5   4

3. SK ZICHOVEC    4   1  1  2   9:9   4

 

Utkání řídili pánové Čechovský a Masopust před přibližně padesáti diváky.

Jak nastoupila Stará garda Pozdně :

 

Štěpánek (Mikuláš)  –  Mikuláš J., Sachl J., Holub R., Růžička V. – Šubrt Mil., Paur P., Hotový T., 

                                   Prokeš J. – Hora J., Kuhn L..

Střídali:  Vaniš J. a Lasík K.

 

 

 

 

 

 

Turnaj

 

Starých

 

Gard

 

9. 7. 2017

 

v Pozdni

 

 

Turnaje Starých gard - 8. ročníku Memoriálu Jaroslava Paura se zúčastnila mužstva SK Zichovec, Sokola Srbeč a domácího Slavoje Pozdeň.  Hrálo se systémem každý s každým 2x po dvaceti minutách.

1. Pozdeň - Srbeč 0:1

"Nabušený" domácí tým ještě vyztužil mladší gólman, který hned v úvodu vyzrál 1 na 1. Pak ale penalta ve prospěch Srbče znamenala její vedení 0:1. Domácí ve snaze o vyrovnání však mířili buď do boční sítě nebo těsně nad, srbečtí 2x nebezpečně vypálili a protáhli brankaře.

2. Srbeč - Zichovec 0:1

Vyrovnaný zápas rozhodla hezká kombinační akce brzy po začátku, pak měli hráči Zichovce ještě další šance, ale jednou dali do boční sítě, jednou mířili těsně nad břevno a jeden pokus kryl gólman. V závěru pak zichovecký brankař vyboxoval pěknou ránu Srbče.

3. Zichovec - Pozdeň 2:1

Celek Zichovce šel do vedení po chybě v rozehrávce, domácí potom vyrovnali z penalty po faulu na rychlíka J. Horu. O výhře Zichovce rozhodla nešťastná teč, kdy střela změnila směr a brankař neměl nárok. Před koncem mohli domácí vyrovnat z přímého kopu, ale gólman soupeře vytěsnil na roh.

4. Srbeč - Pozdeň 1:1

První šanci měli po brejku domácí, brankař však vyrazil. Hosté šli do vedení po střele, která brankaři propadla rukavicemi, navíc mu způsobila zranění a musel odstoupit. Pozdeňští pak mocně tlačili, ale jednou hlavičkovali těsně vedle tyče, pak minul centr útočník na malém vápně a pokus z úhlu vytěsnil brankař soupeře. Vyrovnat se jim podařilo v poslední minutě z pokutového kopu.

5. Zichovec - Srbeč 1:0

V úvodu zmařil zichovecký brankař únik Srbče, a potom jeho tým v trvalé převaze 2x o nemnoho minul a jednu akci na třikrát (dvě dorážky) zlikvidoval brankař ve spolupráci s obránci na čáře. Gólu se Zichovec dočkal po nezdařeném odkopu v šestnáctce. V závěru mohla Srbeč vyrovnat, ale netrefila bránu.

6. Pozdeň - Zichovec 0:1

Domácí už nemohli být lepší než třetí a zichovští naopak už byli dnešními vítězi. Pozdeňští hráli s balonem, kombinovali ale jen po velké vápno. Šance však měl Zichovec a jednu z nich po přečíslení 2 na 1 proměnil v gól. Pozdeň se tlačila k bráně, jenže chybělo zakončení a tak se vyrovnání nedočkala.

Konečná tabulka:

1. SK ZICHOVEC    4   4  0  0   5:1  12

2. Sokol SRBEČ    4   1  1  2   2:3   4

3. Slavoj POZDEŇ  4   0  1  3   2:5   1

Utkání řídili pánové Svoboda a Říha před přibližně padesáti diváky, počasí střídavé - zkraje slunečno a vedro, potom vydatná přeprška a na závěr opět hezky.

Jak nastoupila Stará garda Pozdně :

 

Košta (Mikuláš)  –  Port J., Sachl J., Lasík K., Růžička – Koded P., Šubrt Mil., Hotový T., 

                             Vyhnánek P. – Sachl P., Prokeš.

Hokejově střídali:  Mikuláš J., Vaniš J., Černý J., Hora J.

 

 

 

 

 

Turnaj

Starých

 Gard

 

10. 7. 2016

        v Pozdni

 

 

 

Turnaj byl uspořádán jako 7.ročník Memoriálu Jardy Paura a přijely

Staré gardy Sokola Srbeč a SK Zichovec + pořádající SK Slavoj Pozdeň.

Hrací systém každý s každým 2 x 20 minut dvoukolově.

Losovalo se ve 13 hodin.

Oproti sobotě bylo v neděli 10. července 2016 několik dílků nad třiceti stupni, ale účastníkům 7. ročníku Memoriálu Jaroslava Paura to až tak nevadilo. Pod řízením rozhodčího Svobody skoro vše proběhlo tak, jak mělo, jen ta sice bronzová, ale přesto poslední, příčka domácích diváky nenadchla. Vítězem se stal tým Sokola Srbeč před celkem SK Zichovec.

Výsledky:

...

Pozdeň - Zichovec 0:2

Hosté ze Zichovce měli od počátku převahu, ale dlouho nemohli překonat domácího brankaře. Potom chyběl jen krůček M. Šubrtovi, skóre se však měnilo později, když zichovečtí zakombinovali středem hřiště. Další šanci zmařil gólman Pflégr, jenže po další kombinační akci Zichovce bylo rozhodnuto.

 

Zichovec - Srbeč 0:1

Také v tomto zápase měl převahu Zichovec, jenže přestřelil i z malého vápna a další pokus vyrazil s obtížemi brankař Srbče, která také nebezpečně vypálila z hranice šestnáctky, ale brankař Zichovce byl připraven. Rohodující gól padl z přímého kopu, který aktér umístil po zemi k tyčce. Zichovec se následně nadechl k náporu, ale ani hlavičkou z jednoho metru netrefil branku.

 

Srbeč - Pozdeň 1:0

Hráno se stálou převahou Srbče, ale obrana Pozdně hrála pozorněji. První větší šanci srbečských zlikvidoval brankař, ale na umístěný trestný kop už nestačil. Ještě jednu slibnou příležitost Srbče musel zlikvidovat gólman Pflégr a pak domácí zkusili přitlačit, jenže víc než několik rohových kopů z tlaku nevydobyli.

 

Zichovec - Pozdeň 5:0

Do tohoto zápasu dostal šanci v pozdeňské brance O. Štěpánek, ale hned první střelu podcenil a balon se dokoulel přesně k tyčce. Další dvě branky padly během několika minut a volní zichovečtí hráči většinou zakončovali do prázdné brány a obdodné to bylo i s těmi zbývajícími góly.

 

Srbeč - Zichovec 1:0

Vyrovnané střetnutí s minimem střeleckých příležitostí na obou stranách rozhodla pěkná kombinační akce Srbče, kdy po narážečce střelec vnikl do velkého čtverce a trefil do vinglu. Snahu Zichovce o korekci výsledku si potom srbečtí hráči pohlídali.

 

Pozdeň - Srbeč 0:4

Utkání opět s převahou Srbče, která se dostala do vedení dorážkou po úniku a brankařem Pflégrem sražené ráně. Další branka Srbče padla po hezké kombinaci a při třetí jeden z hráčů vystihl rozehrávku Pozdně a přeloboval gólmana. Domácí si potom vypracovali gólovku, ale Honzu Porta srbečský brankař vychytal. Hosté pak ještě jednou nechali vyniknout domácího gólmana, ale v samém závěru totálně rozebrali domácí obranu na 0:4.

 

Konečná tabulka:

 

 1. Sokol Srbeč      4  4 0 7: 12
 2. SK Zichovec      4  2 0 7:2   6
 3. Slavoj Pozdeň    4  0 0 0:12  0

 

 

Jak nastupovala Stará garda Pozdně :

 

Pflégr – Červenka, Sachl J., Růžička, Vaniš st. – Chuchler, Hora, Port J., Vaniš ml.

Šubrt Mir., Doubravský.

 

Se malým zpožděním dorazili Richter, Mikuláš a Pulec, jednou chytal O. Štěpánek.

 

 

 

 

 

 

Turnaj

 

 

Starých

 

Gard

 

 

8. 8. 2015

 

 

  v Pozdni

 

 

 

Turnaj byl uspořádán jako 6.ročník Memoriálu Jardy Paura a zúčastnily se

Staré gardy Sokola Srbeč, SK Zichovec a pořádajícího SK Slavoj Pozdeň.

Hrací systém každý s každým 2 x 20 minut. Losovalo se ve 13 hodin.

Velké horko v sobotu 8. srpna 2015 odradilo nejen diváckou obec, ale (bohužel) také některé hráče. Přesto se 6.ročník Memoriálu Jaroslava Paura konal a přítomní borci si navzájem vypomáhali s doplňováním mužstev. Hrálo se dvoukolově a první "runda" také plánovaných 20 minut. Do té druhé se mužstva se sudími (pp. Bázler a Choleva) dohodla na zkrácení na 15 minut.
Vítězem se stal tým Sokola Srbeč před celkem SK Zichovec a domácími.

Výsledky:

...

Pozdeň - Zichovec 2:3

(domácí stejně jako nedávno Sparta prohospodařili dvoubrankový náskok),

Zichovec - Srbeč 1:2

(vyhrál šťastnější),

Srbeč - Pozdeň 0:2

(velký tlak našich barev, ale o jediné porážce pozdějšího vítěze se rozhodlo až v závěru),

Zichovec - Pozdeň 2:1

(opět jsme vedení neudrželi),

Srbeč - Zichovec 1:0

(vyrovnané střetnutí rozhodl rychlý brejk),

Pozdeň - Srbeč 0:2

(stačilo nám vyhrát k celkovému prvenství, ale neproměnily se šance a inkasovali jsme z protiútoků a přečíslení - rozhodla únava).

 

Konečná tabulka:

 

 1. Srbeč      4  3 0 1  5:9
 2. Zichovec   4  2 0 2  6:6  6
 3. Pozdeň     4  1 0 5:7  3

 

 

Jak nastupovala Stará garda Pozdně :

 

Štěpánek O. – Šlajchrt M., Sachl J., Lasík K., Matušů M. – Hulín P.,

                      Šubrt Mil., Sachl P., Tyluš R. – Bajza T., Richter V.

 a taky další účastníci vypomohli !

 

 

 

 

 

    

     Přátelské

 fotbalové

utkání

Starých

gard

12. 7. 2015

u

příležitosti

pouti

v

Pozdni

a

taky

Sjezdu

rodáků

 

  

   SK Slavoj Pozdeň - SK Zichovec  3 : 7  (1 : 3)

Při oslavách sjezdu rodáků se střetli odvěcí soupeři v "pouťáku".

Za domácí nastoupili: Bajza, Cimrman, Doubravský, Frýda, Holub, Hora, Hulcr, Hulín, Chuchler, Laštůvka, Richter, Růžička, bratři Sachlové a Šebesta pod vedením M. Šubrta.

Půl hodiny to z naší strany nevypadalo nijak zle a vedli jsme 1:0. Bohužel, ještě do poločasu hostující hráči vstřelili tři branky a do kabin odcházeli spokojenější.

Ve druhém poločase se našemu mužstvu podařilo snížit, jenže zichovští přidali další tři branky v řadě a pojistili výhru. Náš třetí gól v síti rivala byl na korekci málo, poněvadž soupeř se také ještě jednou trefil a stanovil konečné skóre na 3:7.   Na turnaji 8. srpna bychom jim to měli oplatit !

Naše branky dali Petr Sachl, Richter a Chuchler. Řídil pan rozhodčí Říha.

 

 

 

 

 

Turnaj

 

 

Starých

 

Gard

 

 

26. 7. 2014

 

 

  v Pozdni

 

 

 

Turnaj byl uspořádán jako 5.ročník Memoriálu Jardy Paura a zúčastnily se

celky Starých gard Sokola Tuřany, Sokola Srbeč a pořádajícího SK Slavoj Pozdeň.

Hrálo se systémem každý s každým 2 x 20 minut. Losovalo se ve 13 hodin.

 

1. Tuřany – Pozdeň  4 : 0

    Branky: za domácí se nikdo netrefil

Herně lepší hosté si vytvářeli brankové příležitosti jak na běžícím páse, ale náš

celek díky výbornému Jirkovi Mikulášovi v bráně dlouho odolával. Na šance byl

lepší soupeř, který působil kompaktně a lépe se pohyboval, naše hra mnoho příležitostí nepřinesla.

 

2. Srbeč – Pozdeň  4 : 0

    Branky: opět se nikdo netrefil

Poločas domácí mužstvo stačilo se silami (1:0), ale po obrátce našeho brankaře zaměstnával tým ze sousední Srbče až moc často. Ve snaze o vyrovnání se hrálo vabank a tak byl Jirka Mikuláš otlučený jak ta píšťalička. Další krutá prohra nás odsoudila na poslední, tedy třetí místo.

 

3. Srbeč – Tuřany  4 : 1

   

V utkání o prvenství na turnaji se sousedé prosadili nečekaně hladce a celkem zaslouženě si odvezli vítězný pohár.

 

Konečná tabulka:

 

 1. Srbeč      2  2 0 0  8:1  6
 2. Tuřany     2  1 0 1  5:4  3
 3. Pozdeň     2  0 0 2  0:8  0

 

 

Jak nastupovala Stará garda Pozdně :

 

Mikuláš J. – Šlajchrt M., Sachl J., Lasík K., Štípek K. – Pulec P.,

                     Cimrman V., Richter V., Hulcr V. – Šubrt M., Červenka J.

 

Hokejově střídali dva zástupci nakonec nezúčastněných Lidic

 

 

 

 

 

 

 

Turnaj

 

 

Starých

 

gard

 

 

10. 8. 2013

 

 

    v Pozdni

 

 

 

Turnaj byl uspořádán jako 4.ročník Memoriálu Jardy Paura, dlouholetého hráče a

funkcionáře klubu. Kromě celku domácích se zúčastnily týmy Starých gard Sokola

Tuřany (a Jedomělic), Sokola Srbeč a SK Zichovec. Hrál každý s každým 1x 30 min.

 

1. Tuřany - Zichovec  0 : 0

    Branky: nikdo se netrefil

V úvodním utkání měl více ze hry tým Zichovce, naopak loňský vítěz z Tuřan spoléhal na rychlé kontry, z nichž si vytvořil nebezpečnější šance. Ani jeden tým své příležitosti neproměnil a.tak se diváci gólu nedočkali

 

2. Srbeč – Pozdeň  0 : 0

    Branky: nikdo se netrefil

Zpočátku mělo častěji balon na kopačkách mužstvo Srbče a pozornost našeho brankaře vyzkoušelo ranami ze střední vzdálenosti. Potom se iniciativy chopili domácí hráči a vytvořili si i šance, jenže Petru Pulcovi pokazil radost gólman, Míra Šubrt netrefil v dobré pozici bránu a Karel Lasík mířil do břevna.

 

3. Tuřany – Srbeč  1 : 0

    Branka: Vondrák

Teprve těsně před koncem třetího utkání viděli fanoušci branku a ta znamenala  první tříbodový zisk. Zaznamenal ji hostující kanonýr hlavou po centru zprava.

Jinak si oba celky vytvořili také další šance, ale střelci na brankaře nevyzráli.

 

4. Zichovec – Pozdeň  0 : 0

    Branky: opět se nikdo netrefil

Kromě jedné skrumáže, po které rána zblízka trefila našeho brankaře, se hrálo spíše mezi šestnáctkami. Ani jeden tým si žádnou další tutovku nepřipravil.

 

5. Tuřany – Pozdeň  0 : 0

    Branky: opět se nikdo netrefil

Ačkoli počasí fotbalu přálo, aktéři na trávníku již pohybem nehýřili – síly ubývaly rychlým tempem. Každý celek sice měl chvíle, kdy svého soupeře přehrával, ale statická hra žádnou stoprocentní šanci nepřinesla.

 

6. Zichovec – Srbeč  2 : 0

    Branky: Király 2

Po třech posledních místech tentokrát sousedé ze Zichovce razantně zaútočili

na prvenství, když jim k tomu brankami pomohl hostující Király. První dal z trestného kopu k tyči a druhou z penalty. Srbečtí se sice snažili o korekci, ale obrana Zichovce jim nic moc nedovolila. Nenaplnily se tedy obavy, že o umístění bude muset rozhodnout los. Diváci viděli sice jen tři branky, ale o zajímavé fotbalové situace rozhodně nebyla nouze – jen střelci neměli svůj den.

 

Rozhodovali pánové Staník a Douda, jimž na čarách sekundovali hlavně Z. Jelínek,

M. Cífka a T. Hotový.

 

Poháry za umístění předali zástupcům mužstev předseda klubu M. Šubrt a paní Paurová s vnoučaty.

 

Konečná tabulka:

 1. Zichovec   3  1 2 0  2:0  5
 2. Tuřany     3  1 2 0  1:0  5
 3. Pozdeň     3  0 3 0  0:0  3
 4. Srbeč      3  0 1 2  0:3  1

 

 

Jak nastupovala Stará garda Pozdně :

 

Štěpánek O. – Šlajchrt M., Sachl P., Mikuláš J., Vyhnánek P. – Sachl J.,

                      Cimrman V., Lasík K., Doubravský E. – Hulín P., Pulec P.

 

Hokejově střídali Šubrt M. a Růžička V.,

 

 

 

 

 

Turnaj

 

 

Starých

 

gard

 

 

4. 8. 2012

 

 

    v Pozdni

 

 

 

Turnaj byl uspořádán jako 3.ročník Memoriálu Jardy Paura, dlouholetého hráče a

funkcionáře klubu. Kromě celku domácích se zúčastnila mužstva Starých gard

z Tuřan (a Jedomělic), Srbče a Zichovce. Hrál každý s každým 1 x 30 minut.

 

1. Srbeč – Tuřany  0 : 0

    Branky: nikdo se netrefil

V utkání obhájců prvenství se Srbčí branka nepadla, protože střelci nedokázali

proměnit ani jednu z příležitostí i přesto, že tuřanský brankař musel záhy

odstoupit pro zranění.

 

2. Pozdeň – Zichovec  1 : 0

    Branka: Vyhnánek

Skoro by se dalo říci „zápas na jednu bránu“. Domácí měli stálou převahu, ale

vyždímali z ní jen jediný gól po kombinaci, kterou zakončil po anglicku Vyhnánek.

Hosté měli jedinou příležitost, ale Kříž trefil jen nohy našeho gólmana.

 

3. Pozdeň – Srbeč  1 : 2

    Branky: Koded – Kratina, Dvořák

Hosté z Rakovnicka byli o něco lepší v kombinaci a šli do vedení po střele z dvaceti metrů, která prošla Štěpánkovi mezi rukama. Po brejkové akci se podařilo vyrovnat Pavlu Kodedovi, ale nakonec se radovali srbečtí, když dorazili do sítě centr, který náš brankař neudržel. Závěrečný tlak už nám body nepřinesl.

 

4. Tuřany – Zichovec  2 : 0

    Branky: Janoušek z penalty, Hora

V tomto střetnutí byli šťastnějším týmem hráči Tuřan, kteří se ujali vedení z pokutového kopu. Výhru stvrdil chvíli před koncem po hezké akci Hora.

 

5. Srbeč – Zichovec  0 : 3

    Branky: Kříž, Hroník, Novák

Hráči Srbče útočili na celkové prvenství v turnaji, ale tentokrát nedokázali skórovat ani z těch 105iprocentních šancí. Naproti tomu zichovští napravili dojem a díky přesné mušce favorita porazili.

 

6. Pozdeň – Tuřany  1 : 1

    Branky: Petr Sachl – Kuboušek

Stejně jako loni vyšel poslední zápas podle dosažených výsledků jako finále, ale domácí museli nutně zvítězit, zatím co tuřanským stačila i remíza. Pozdeň od začátku měla převahu, ale žalostnou koncovku. Naopak hosté se po ojedinělém brejku, při kterém Kuboušek obešel několik obránců, ujali vedení. Zvýšit vedení pak mohl Hora, ale z malého vápna minul. Naši harcovníci pokračovali v dobývání tuřanské svatyně a po odraženém míči se podařilo vyrovnat Petru Sachlovi. Závěr zápasu přinesl náš mohutný tlak ve snaze o vítězství v memoriálu, ale Tuřany výsledek ubránily a po roce zopakovaly své turnajové prvenství.

 

Rozhodovali pánové Galgonek a Bázler, jimž na čarách sekundovali M. Matušů,

T. Hotový a M. Štěpánek

 

Konečná tabulka:

 

  1.Tuřany    3  1 2 0  3:1  5

 1. Srbeč     3  1 1 1  2:4  4
 2. Pozdeň    3  1 1 1  3:3  4
 3. Zichovec  3  1 0 2  3:3  3

 

 

Jak nastupovala Stará garda Pozdně :

 

Štěpánek O. – Port J., Sachl J., Holub R., Šlajchrt M. – Šubrt M., Cimrman V.,

                        Lasík K., Vyhnánek P. – Koded P., Sachl P.

 

Hokejově střídali Štípek K., Červenka J., Pulec P., Luka M.,

za Zichovec si zahrál Jirka Mikuláš

 

 

 

 

 

 

Turnaj

 

 

Starých

 

 

gard

 

 

   29. 7. 2012

 

 

      SRBEČ

 

 

 

 

Pozdeň reprezentovali Štěpánek O. – Port J., Holub R., Sachl J., Luka M. – Šubrt M., Cimrman.V., Hotový T., Prokeš J. – Koded P., Pulec P.,

které hokejově střídali Richter V., Doubravský E.

 

V prvním utkání, ve kterém jsme hráli proti místním dorostencům, kteří nahradili odřeknuvší Panenský Týnec, jsme začali s rozvahou, ale první povedená střela, kterou Štěpánek zřejmě podcenil, skončila v síti a prohrávali jsme 0:1. Dá se říci, že celý zbytek utkání byl naší snahou o korekci skóre, ale vyrovnat se podařilo až v poslední minutě. Druhý zápas byl naším totálním propadákem v obranné činnosti. Zichoveckým se dařilo vše, do čeho kopli a za několik málo minut bylo rozhodnuto. Celkové skóre 1:6, když za nás vstřelil čestný úspěch z přímého kopu do šibenice M. Luka, nevypovídá zcela o dění na hřišti. My jsme drželi balon, ale Zichovec dával branky. V posledním našem vystoupení jsme se postavili domácím favoritům čelem a po gólu V. Richtera jsme vedli. Také obrana pracovala dobře a nezdálo se, že by mělo dojít ke zvratu. Srbeč ve druhé půli přitlačila, ale gólu v naší síti se dočkala až z pokutového kopu. I když záhy strhl vedení zpět na naší stranu T. Hotový, postupně jsme se jen bránili. Druhý gól do naší sítě jsme domácím darovali po nedobré spolupráci obrany s brankařem. Třetí branku dali srbečtí po rychlém protiútoku, jemuž předcházel neodpískaný faul na našeho hráče. To Štěpánek v brance psychicky nevydržel a chtěl odejít ze hřiště, zůstal však sedět za brankovou čarou. Domácí pak raději zakopli balon i ve vyložené pozici.

 

První místo získala Stará Garda Zichovce se 7 body, druzí skončili domácí favorité,

kteří také uhráli 7 bodů, ale měli horší skóre. Třetí flek nám přihrál větší počet branek, vstřelených soupeřům, protože čtvrtá příčka připadla domácímu dorostu,

se kterým jsme měli při rovnosti bodů (1) i stejný rozdíl ve skóre.

 

Zichovec – Srbeč 0:0, Pozdeň 6:1, dorost 4:1

Srbeč – Pozdeň 3:2, dorost 4:1

Pozdeň – dorost 1:1

 

 

 

 

 

 

Turnaj

 

 

Starých

 

gard

 

 

6. 8. 2011

 

 

    v Pozdni

 

 

 

Turnaj byl opět uspořádán jako Memoriál Jardy Paura, dlouholetého hráče a

funkcionáře klubu. Tentokrát se kromě domácích zúčastnila mužstva Starých

gard z Tuřan, Srbče a Zichovce. Hrálo se každý s každým 2x 20 minut.

 

1. Pozdeň – Tuřany  0 : 3

    Branky: Pospíšil 2, Fröml

Domácí pořádající celek v tomto střetnutí vyhořel ve všech fotbalových činnostech

a proto s týmem Tuřan, který posílili hráči z Jedomělic, zaslouženě prohrál.

 

2. Srbeč – Zichovec  3 : 2

    Branky: Ježek 2, Kratina – Pecinka 2

Vyrovnaný poločas s nádhernými brankami ze střední vzdálenosti začali lépe hráči

Zichovce, když se 2x trefil do šibenice Pecinka. Srbeč vyrovnala podobnými oku

lahodícími ranami a ve druhém poločase rozhodla povedenou hlavičkou po rohovém

kopu.

 

3. Pozdeň – Srbeč  3 : 3

    Branky: Koded, P. Sachl, Pepin – Kratina 2, Čermák

Na branky bohaté utkání skončilo nakonec nerozhodně. Tentokrát branky nebyly

tak výstavní, ale ujal se i „šourák“ a jemu podobné šťastné góly.

 

4. Tuřany – Zichovec  4 : 1

    Branky: Hora 3, Fröml – Baroch

Za Tuřany nastoupivší jedomělický veterán a stále “rychlík“ rozhodl o výsledku,

když všechny branky do zichovské sítě padly po jeho smrtících brejcích.

 

5. Pozdeň – Zichovec  2 : 2

    Branky: Koded, Pulec – Forgáč 2

Zichovec se ujal vedení, o které ale záhy přišel a nakonec musel remízu dohánět.

Pomohlo mu k ní vysunutí stopera Forgáče do útočné vozby.

 

6. Srbeč – Tuřany  2 : 2

    Branky: Kratina, Čermák – Pospíšil, Hora

Poslední zápas vyšel podle výsledků jako finále, poněvadž žádný ze soupeřů nemohl skončit hůř než druhý. Srbeč šla do vedení po skákavé střele z dálky, ale potom se tuřanští dostali do velkého tlaku, který dlouho neústil k brance. Jejich šance skončily nejdříve na tyči a břevnu, kam jim pomohl gólman Srbče, ale potom se trefili hned dvakrát a výsledek otočili. Soupeř dokázal už jen vyrovnat v poslední minutě a tak Tuřany po zásluze vystoupily na stupínek nejvyšší.

 

Konečná tabulka:

 

1.  Tuřany    3  2 1 0  9:3  7

2.  Srbeč     3  1 2 0  8:7  5

3.  Pozdeň    3  0 2 1  5:8  2

4.  Zichovec  3  0 1 2  5:9  1

 

 

Jak nastoupila Stará garda Pozdně :

 

Jelínek Z. – Richter V., Sachl P., Mikuláš J., Štěpánek P. – Šubrt M., Pepin,

                      Cimrman V., Pulec P. – Koded P., Chuchler J.

 

Hokejově střídal Sachl J.

 

 

 

 

 

 

 

 

Turnaj

 

 

Starých

gard

 

 

   3. 7. 2011

 

 

     TUŘANY

 

 

Za účasti týmů z Hrdlíva, Srbče, Pozdně a pořádajících Tuřan se uskutečnil turnaj

Starých gard – každý s každým 2 x 20 minut.

 

Za Pozdeň nastoupili:

 

Štěpánek O. – Truxa L., Mikuláš J., Šubrt Milan, Štěpánek P. – Port Jan, Lasík

                        K., Žák P., Vyhnánek P. – Hulcr V., Sachl P.

 

Hokejově střídali Šubrt Míra, Erlebach V.

 

V prvním utkání nám byl soupeřem celek Hrdlíva a po rychlém gólu, tedy střele

z dvaceti metrů, na kterou Štěpánek nedosáhl, šel do vedení 1:0. O chvíli později

měl další šanci, ale mířil do tyče. Potom jsme se nadechli a soupeře začali

přehrávat dobrými kombinačními akcemi, ale branku se nám vsítit nepodařilo.

Brankař soupeře (Keňa Hořejší) měl svůj den a předvedl, na rozdíl od Štěpánka,

několik pěkných zákroků. Pravdou je, že tyto zásahy, na rozdíl od Štěpánka,

udělat musel, aby jeho tým uhájil vítězství. Na naší branku mířily jen dvě střely

a obě skončily v síti. Druhý gól jsme obdrželi v době naší snahy o korekci a padl

ze situace 3 na brankaře. Prohráli jsme tedy 2:0, ačkoliv jsme byli lepší.

Ve druhém střetnutí byly naším soupeřem domácí Tuřany. Ty také zkraje měly

převahu, branku jsme však dali my, když po pěkné akci přesně zakončil Honza

Port1:0. Domácí i potom měli převahu a nejdříve trefili tyč z přímého kopu a

pak i vyrovnali technickým „dloubákem“, jenž se odrazil od břevna těsně za čáru

- 1:1.

Druhý poločas patřil spíše nám, ale další branku jsme vstřelit nedokázali, stejně

jako tuřanští. A šance měly oba mančafty. Po závěrečném hvizdu se kopaly

penalty jako doplňující hodnocení zápasu. Ani jeden z našich tří střelců neuspěl

proti domácímu gólmanovi a to nás stálo na konci lepší umístění.

V posledním mači turnaje, silně poznamenaného počasím, proti nám nastoupil

celkový vítěz ze Srbče. Rychle se ujal vedení 2:0 po přesných technických střelách.

Další šance ale nevyužil a my převzali iniciativu, kterou korunoval prostřelením

brankaře Vašek Hulcr - 2:1. Potom jsme však odpadli fyzicky (první dva zápasy

jsme absolvovali hned po sobě, poslední po pauze 1 a půl hodiny) a Srbeč svou

herní převahu dotáhla až na 4:1. Těsně před koncem využil nedorozumění stopera

s brankařem Honza Port a korigoval na 4:2.

 

Výsledky:  Tuřany – Srbeč 2:3, Hrdlív – Pozdeň 2:0, Pozdeň – Tuřany 1:1,

                  Srbeč – Hrdlív 3:1, Hrdlív – Tuřany 4:2, Pozdeň - Srbeč 2:4

 

Konečné pořadí:

 

 1. SRBEČ    3  3 0 0  10:5  9
 2. HRDLÍV   3  2 0 1   7:5  6
 3. TUŘANY   3  0 1 2   5:8  1
 4. POZDEŇ   3  0 1 2   3:7  1

 

 

 

 

 

 

Turnaj

 

 

Starých

 

gard

 

 

19. 9. 2010

 

 

    v Pozdni

 

 

 

Turnaj byl uspořádán jako první ročník Memoriálu Jardy Paura, dlouholetého

hráče a funkcionáře klubu. Přijela mužstva (a částečně ženstva) z Beřovic a

sousedního Zichovce. Hrálo se každý s každým 1x 30 minut, opakováno 2x.

 

1. Beřovice – Pozdeň  0 : 1

    Branka: 21. Jelínek

Fotbalovější soupeř nás přehrával, ale žádnou „tutovku“ si nevypracoval. Rozhodla

trochu náhodná rána, kterou vyslal ve 21.minutě Zdeněk Jelínek z dobrých 35-i

metrů a příliš vysunutý gólman se nestačil vrátit.

 

2. Pozdeň – Zichovec  0 : 0

    Branky jsme se nedočkali.

Kompaktní celek byl čtvrthodinu lepší, ale pak jsme dokázali hru vyrovnat.

Nejnebezpečnější hlavičku zichovských stačil vyrazit Štěpánek a na druhé straně

obdobně zasáhl brankař při pumelici Karla Lasíka.

 

3. Zichovec – Beřovice  0 : 1

    Branka: Koten z hranice vápna

Chybu obránců Zichovce využil kanonýr Žižic přesnou střelou k tyči. Další šance

se využití nedočkaly.

 

4. Beřovice – Pozdeň  2 : 0

    Branky: Koten 2

Soupeř využil naší chyby v rozehrávce hned v 1. minutě odvety a šel do vedení,

které pojistil po sólovém průniku opět Koten. Nám se hra příliš nedařila.

 

5. Pozdeň – Zichovec  1 : 0

    Branku dal z penalty Karel Lasík

Náš nejlepší výkon jsme dlouho nedokázali korunovat brankou, až po faulu

gólmana na pronikajícího Martina Luku bezpečně proměnil pokutový kop Karel

Lasík. Zichovec měl taky velkou šanci, ale překombinoval ji a tak jsme najednou

mohli turnaj vyhrát.

 

6. Zichovec – Beřovice  1 : 1

    Branky: Baroch – Pulec

Pozdějšímu vítězi stačila remíza, ale šel do vedení po hlavičce kdysi pozdeňáka

Petra Pulce. Zichovec vyrovnal díky chytrému lobu Barocha z hranice vápna, další

možnosti nebyly využity. To stačilo Beřovicím k celkovénu prvenství.

 

Konečná tabulka:

 

 1. Beřovice  4  2 1 1  4:2  7
 2. Pozdeň    4  2 1 1  2:2  7
 3. Zichovec  4  0 2 2  1:3  2

 

 

Jak nastoupila Stará garda Pozdně :

 

Štěpánek O. – Kraus M., Sachl J., Šlajchrt M., Truxa L. – Doubravský E.,

                      Pecháček J., Luka M., Husarik P. – Jelínek Z., Šebesta M.

 

Hokejově střídali Jelínková R., Lasík K., Růžička V. a pak i Sachl P.

 

 

 

 

 

Přátelské

 

fotbalové

 

utkání

 

Starých

 

gard

 

9. 7. 2010

 

u

 

příležitosti

 

pouti

 

v

 

Pozdni

 

a

 

taky

 

Sjezdu

 

rodáků

 

 

 

 

09/07/2010   SK Slavoj Pozdeň – SK Zichovec  4 : 7  ( 1 : 5 )

 

Sestava:

Štěpánek O. – Sachl J., Zetka M., Lasík K., Štěpánek P. – Hora J., Chuchler J.,

Snop K., Mikuláš J. – Luka M., Sachl P.

 

Hokejově střídali Štípek K., Husarik P. a Šubrt M.

(za hosty „hostoval“ J. Zíma, na lajně s praporkem se pohyboval Z. Jelínek a do restaurace se schoval P. Pulec)

 

Hojná sešlost dříve narozených čutálistů v předpouťový podvečer slibovala dramatickou podívanou. Také sestava hostů ze sousedního Zichovce byla nabitá jmény hráčů, kteří stále válí za áčko. Začalo se zostra a hned po výkopu jsme měli první šanci zápasu my, ale nedokázali jsme ji zužitkovat. Naproti tomu soupeř, stejně jako minule, šel již ve čtvrté minutě do vedení po střele do protipohybu gólmana. Potom jsme ho však přimáčkli k vápnu a vytvořili si několik pěkných příležitostí ke skórování, které jsme však nedokázali proměnit. A když už jsme dostali míč do sítě, nebyl nám uznán pro ofsajd. Teprve po dvaceti minutách si hráči uvědomili, že vlastně hrají oslabeni o polovinu jednoho muže. Brankař Štěpánek, jako by si vzpomněl na léta strávená v bilichovském dresu, zjevně dnes trpěl rozdvojením osobnosti a „nedržel basu“ se spoluhráči. Jak jinak si vysvětlit jeho několikero selhání, které zásadním způsobem ovlivnilo další vývoj utkání. Právě ve 20.minutě se mu totiž malá domů zamotala mezi nohy a on si dal čistokrevného vlastence – 0:2. Pět minut na to hosté zvýšili již na 0:3 a zdálo se být rozhodnuto. Dalšího gólu se diváci dočkali až ve 40.minutě. Padl z penalty a (jak jinak) do naší branky – 0:4. Hned z protiútoku se nám podařilo vykřesat jiskérku naděje, když centr Jardy Sachla hlavičkoval Míra Šubrt na 1:4. Tu však sfoukl svým dalším „zákrokem“ O. Štěpánek, když se nechal překvapit skákavou střelou v poslední minutě první půle – 1:5.

Do druhého poločasu jsme šli s odhodláním zkorigovat výsledek a pokusit se o nemožné. Snahu však přibrzdili hosté svým gólem z brejku na 1:6. Pak se konečně poprvé trefil Karel Lasík pěknou střelou po přiťuknutí Jirky Mikuláše a snížil - 2:6. Hra v těchto chvílích patřila jednoznačně nám, ale většinou končila u hranice šestnáctky. K tomu další skákavá střela, kterou O. Štěpánek nedokázal zkrotit a na pomyslném ukazateli už svítilo 2:7. Na přijatelný rozdíl tří branek snížili nejdříve Karel Lasík z penalty a těsně před koncem pak Petr Sachl přesnou střelou k tyči.

 

Co dodat na závěr?  Snad jen to, že se mi dnes nepsalo zrovna lehce, že se jim to pokusíme vrátit 7. srpna na připravovaném turnaji Starých gard a taky, že bych měl trochu potrénovat …

 

 

 

 

 

 

 

Přátelské

 

fotbalové

 

utkání

 

Starých

 

gard

 

26. 6. 2010

 

v rámci

 

fotbalových

 

slavností

 

na

 

Zichovci.

 

 

26/06/2010   SK Zichovec – SK Slavoj Pozdeň  4 : 5  ( 1 : 2 )

 

Sestava:

Štěpánek O. – Šlajchrt M., Sachl J., Šiml M., Štěpánek P. – Hora, Pecháček, Erlebach, Štípek – Kučera D., Šubrt M.

 

Hokejově střídali Pecinka V. a Novák R.

Rozhodčí: Staník

Branky: M. Šubrt, M. Šiml, D. Kučera, V. Pecinka, R. Novák

 

Po první brance, kdy již ve 4.minutě nevyzpytatelný originál balon Jabulani náš gólman jen vyrazil na tyč a od ní do sítě, jsme převzali otěže utkání a také otočili skóre. Vyrovnávací branku dal Míra Šubrt po přihrávce Jirky Hory a ve 20.minutě umístěnou dělovkou Michal Šiml strhl vedení na naší stranu. I zbývajícím čase první půle jsme byli lepší a kombinačními akcemi se nám dařilo vytvářet šance. Do sítě už jsme míč nepropasírovali, neboť proti nám stál výborný Frančák v bráně nebo nám to létalo vedle. Domácí podnikali ojedinělé útoky, ale Štěpánek musel zasahovat jen jednou.

Druhý poločas začali zichovští náporem a po rohovém kopu dokázali srovnat stav. Nám však stačilo jen několik minut a po úniku Jirky Hory dopravil do branky Dušan Kučera neidentifikovatelnou částí těla. Vedení pak pojistil technickou střelou z hranice šestnáctky Míra Pecinka. Domácí korigovali na 3:4 z ofsajdové (?) pozice a následného samostatného úniku a v 81.minutě z dalšího brejku dokonce vyrovnali. Penalty po zápase však nechtěl kopat Roman Novák a dvě minuty před koncem prošel do vápna a prostřelil gólmana.

Výhru nám z větší části zajistili hráči z domácích řad, kteří nastoupili v našich barvách poté, co několik hráčů odřeklo svoji účast z různých důvodů. Doufejme, že na pouťovém klání, které je na programu 9. července v pátek odpoledne od 17:30 hodin, uvidíme větší počet našich borců.

 

 

 

 

 

 

Pouťové

 

 

přátelské

 

 

utkání

 

 

Starých

 

 

gard

 

 

hrané

 

 

12. 7. 2009

 

 

 

12/07/2009   SK Slavoj Pozdeň – SK Zichovec  2 : 5  ( 0 : 1 )

 

Sestava:

Štěpánek O. – Husarik, Zetka, Lasík, Šlajchrt M. – Luka, Pecháček, Šubrt M.,

                        HoraChuchler, Richter

Hokejově střídal: Plechatý Josef (fotografku bohužel zvlášť nezaujal …)

Rozhodčí: Fraško Jaroslav (KFS Karlovy Vary)

Branky: Šubrt Míra a Luka Martin

 

Prvních třicet minut patřila hra nám, ale hosté podnikali rychlé protiútoky. První

šancí byl přímý kop Martina Luky, ale gólman ho vytáhl nad břevno. Následný

protiútok hostí v 11.minutě byl zase jejich první velkou příležitostí, ale trefili

jen do brankaře. Ve 26.minutě se po rozehraném trestném kopu dostal do šance

Honza Chuchler, ale z úhlu nedal. O deset minut později zichovští rozebrali

naší obranu, finální přihrávku však pokazili. Třetí brejk už Zichovec zvládl a

ve 40.minutě se ujal vedení 0:1. Náš tým měl šanci po chvíli, skončilo to zase

v autu. Nástup do druhé půle jsme totálně nezvládli a po „oknech“ v obraně to

po hodině hry bylo na ručník – 0:4. Nevzdali jsme to a v 65.minutě na rohový

kop vyskočil nejvýše Míra Šubrt a hlavou snížil na 1:4. V 71.minutě pak pěknou

křížnou přihrávku Chuchlera dorazil do sítě Martin Luka2:4. Měli jsme i

několik dalších možností ke vstřelení branky, např. „spalovač“ Vlasta Richter se

2x za sebou ocitl sám před bránou na malém vápně, ale neproměnili jsme žádnou.

Naopak v 74.minutě střelou k tyči hosté protáhli našeho brankaře, skóre se

ještě neměnilo. Hned za dvě minuty další příležitost Zichovce, koncovku ale opět

zmařil gólman včasným vyběhnutím. V 80.minutě už však jen přihlížel krásné

ráně hostí, jež zapadla přesně do „vinglu“ – 2:5. Zichovci se podařila odveta za

loňský rok, kdy se nám na jejich place podařilo vyhrát 5:4. Při odchodu do kabin

tak byli přece jen o něco veselejší !        ZA ROK TO BUDE JINAK !!!

 

 

 

 

 

 

 

Přátelské

 

utkání

 

Starých

 

gard

 

26.6. 2009

 

v rámci

 

fotbalových

 

slavností

 

 

26/06/2009   SK Zichovec – SK Slavoj Pozdeň  2 : 2  ( 2 : 0 )

 

Sestava:

Plechatý (Štěpánek O.) – Pulec , Zetka , Lasík , Štěpánek P. – Luka , Pecháček, Záruba, Husarik – Baroch, Šubrt M.

 

Hokejově střídali: Porazil Petr, Milanův kámoš a Richter Vlasta

Rozhodčí: Říha

Branky: Záruba Milan a Luka Martin

 

První poločas zcela v režii domácích, druhá půle vyrovnaná a potřebné štěstíčko stálo na naší straně – dokázali jsme 2x skórovat, naproti tomu kanonýři Zichovce vyšli naprázdno.

 

NA KOMENTÁŘ A FOTKY SI BUDETE MUSET TÝDEN POČKAT.

DÍKY ZA POCHOPENÍ A ČAUKY !

 

 

 

 

 

 

Odvetné

 

utkání

 

Starých

 

gard

 

2. 8. 2008

 

 

 

02/08/2008  SK Zichovec – SK Slavoj Pozdeň (staré gardy) 4:5 (2:1)

 

Sestava:

Štěpánek O. – Smrž, Paur Jar., Sachl Jar., Štěpánek P. – Erlebach, Luka, Porazil, Baroch – Hora, Knotek

Hokejově střídali Port Jan a Richter Vlasta

Coach, manager a linesman Šubrt Míra

Rozhodoval pan Galgonek

 

Do zápasu jsme vstoupili lépe a již ve druhé minutě jsme mohli skórovat. Ale

nenašel se nikdo schopný střelby. Naše kombinace až do „kysny“ se nedařilo

dotáhnout do konce, naopak domácí šli do vedení ve 12.minutě, kdy uličku za

naší obrannou linii využil s přehledem Mudra – 1:0. Na další branku si diváci

museli počkat až na začátek poslední čtvrthodiny, když po rychlém průniku po

levé straně přišla zpětná přihrávka a osamocený Korous doklepl do odkryté

části naší svatyně – 2:0. Náš první zářez obstaral 5 minut před poločasem Vl.

Richter, který po skrumáži trefil do domácí sítě – 2:1. Začátek druhé půle se

nám příliš nepovedl, protože již ve 49.minutě domácí se útočník ocitl sám před

brankařem a nekompromisně ho prostřelil – 3:1. My jsme se však neustále

snažili o zteč a štěstí nám přálo po hodině hry – na 3:2 snížil pohotově Baroch.

O chvíli později ale domácí potrestali chybnou rozehrávku naší obrany, záložník

prošel s míčem až do vápna a obstřelil gólmana k tyči – 4:2. Pak však už přišly

chvíle Martina Luky. Nejdříve po pěkné spolupráci s Horou a jeho měkkém

centru prudkou hlavičkou korigoval na 4:3 a po necelých pěti minutách s pomocí

obránce vyrovnal na 4:4. Obrat v utkání dokonal Honza Port, který asi 15 minut

před koncem šajtlí nedal brankaři šanci – 4:5. V poslední čtvrthodině se Zichovec

nadechl k náporu, ale my už jsme si vítězství nenechali ujít, i když nám hodně

pomohlo „štěstíčko“. V poločasu by to do nás nikdo neřekl !

 

 

 

 

 

 

 

Přátelské

 

utkání

 

Starých

 

gard

 

13.7. 2008

 

 

 

13/07/2008  SK Slavoj Pozdeň – SK Zichovec  2 : 2  ( 1 : 0 )

 

Sestava:

Štěpánek O. – Štípek, Paur Jar., Lasík, Štěpánek P. – Erlebach, Pecháček, Luka, Červenka – Baroch, Richter

 

Na střídání, bohužel, nebyl nikdo (několik dalších hráčů, kteří účast přislíbili,

zřejmě odradil déšť) !

 

Rozhodčí-laik: Šubrt Miroslav

 

Naše mužstvo doplnil Baroch, který původně přijel se soupeřem, a „nezletilí“

Červenka a Štípek. První poločas se hrál půlhodinu v naší režii a zaslouženě

jsme se ujali vedení po pěkné akci Pecháčka, který několika kličkami oklamal

obranu i brankaře soupeře a zavěsil k tyči. Potom se na borcích v pozdeňských

barvách začala projevovat větší únava (Zichovec měl 2 hráče na střídání) a hru

ke konci prvního dějství ovládl soupeř, měl však poněkud vychýlenou mušku !

I na začátku druhé půlky byl soupeř lepší a několikrát zahrozil. Balonu v naší

síti se ale dočkal až po nepovedeném odkopu malé domů, kdy Štěpánek (tj. já)

„namazal“ přesně na nohu Musila, který pohodlně vyrovnal na 1:1. Gól naše

hráče opět nastartoval a soupeře jsme několikrát přečíslili. Naší branku dal

Jarda Paur z perfektně provedeného přímého kopu z hranice velkého pokuto-

vého území, když trefil horní roh soupeřovy svatyně. Od tohoto okamžiku se

hrál pěkný fotbal se spoustou šancí na obou stranách a přiznejme soupeři, že

byl o něco lepší. V poslední čtvrthodině našim hráčům již hodně ztěžkly nohy

a Zichovec nás přehrával. Asi 10 minut před koncem srovnal skóre V. Baňka,

když nikým neatakován došel až na hranici velkého čtverce a s přehledem vy-

užil mého postavení 6 metrů od branky – technickou střelou mě přehodil.

V posledních minutách mohli hráči soupeře strhnou vítězství na svou stranu,

ale nepodařilo se jim dostat míč do sítě. Proto utkání, které přítomné diváky

jistě pobavilo a snad i fotbalově uspokojilo, skončilo zaslouženou remízou.

No a ti, kteří nepřišli (ať již se jednalo hráče nebo diváky) mohou jen litovat !

 

Děkujeme všem zúčastněným a těšíme se za rok nashledanou !!!

 

Na závěr nabízím několik obrázků, např. jak moc pršelo před nástupem borců,

jednu dramatickou situaci před naší brankou nebo jak vypadali promočení, ale spokojení aktéři zápasu !